Ja som Maroš Mikloška

Som rodák z Rudníka pri Košiciach. S rodinou žijem v Nižných Ružbachoch na
Ružbašskej Miľave. S manželkou vychovávame štyri deti. V roku 2014 som založil rodinnú firmu MIKLOŠKA, s.r.o., v ktorej sa tvorivo realizujem. Predtým som pracoval ako slobodný umelec. Vyštudoval som Priemyselný dizajn na Fakulte umení v Košiciach, kde som získal dobré teoretické i odborné základy pre svoju tvorbu. V roku 2013 som sa stal členom SVÚ - Združenia priemyselných dizajnérov Slovenska  a v roku 2016 som sa zaradil medzi profesionálnych umelcov oficiálne evidovaných vo Fonde na podporu umenia. Týmito krokmi chcem podčiarknuť snahu o profesionálnu úroveň a kvalitu celej svojej tvorby.

V praxi som vyskúšal a spoznal viaceré oblasti kreatívnej práce, od grafického dizajnu cez tvorbu 3D vizualizácií, návrhy interiérov, tvorbu plastík a modelov, organizáciu výtvarných plenérov až po remeselnú prácu s kovom a inými materiálmi. Svoj tvorivý potenciál som napokon upriamil na „strieborný kov“ - nerez (inox, antikor).

 

„Musí to byť niečo nové, funkčné a pekné,“ povedal som si. Odtiaľ bol už len krok ku konkrétnej myšlienke. V roku 2010 som sa začal venovať realizácii nerezových krížov, nerezových doplnkov a obrazom. Neskôr prišli na rad nerezové zábradlia - diela, ktoré navrhujem a realizujem doteraz. Postupne pribúdali aj iné diela a rozsah mojej tvorby sa rozrástol o mnohé prvky, ktoré si vyžiadali zákazníci.

 

Nerezové zábradlia a iné dizajnové diela, ktoré som doposiaľ navrhol a vytvoril, nesklamali. Stali sa dominantným prvkom zaujímavých interiérov. Priestor, v ktorom sa nachádzajú, výtvarne dotvorili a svojim majiteľom prinášajú dlhoročnú radosť. (Referencie)

Rád sa s vami porozprávam o vašej predstave originálneho interiéru či exteriéru a pomôžem štýlovo dotvoriť priestory vášho domova alebo firmy.

 

MIKLOSKA s.r.o.

Nerezové zábradlia
portretm

Moje životné zásady:

"Cesta tvojho života je tvrdá a posiata skúškami. Keď ide všetko dobre, netreba sa vychvaľovať, keď sa nedarí netreba ochabnúť. "

sv. Augustín


"Musíme svoj pohľad upriamiť na Ježiša a ak budeme pracovať s ním, dokážeme omnoho viac. Máme strach, stále sa ponáhľame lebo sa snažíme pracovať sami bez Ježiša."

Matka Tereza


"Ovocím skromnosti je nábožnosť a s ňou bohatstvo, úcta a život."

Biblia - Kniha prísloví