Vyjadrenie k dizajnérskej tvorbe Mgr. Art. Maroša Mikloška

 

"Mgr. Art. Maroša Mikloška poznám ešte z čias jeho štúdia na Fakulte umení v Košiciach. Bol som oponentom jeho diplomovej práce. Neskôr vstúpil do stavovskej organizácie slovenských dizajnérov ZPDS, ktorej som predsedom. Tvorbu pána Mikloška teda sledujem dlhodobo a pravidelne. Výsledky, ktoré dosahuje stoja na jeho talente, osobitnom – už nájdenom autorskom rukopise, remeselnej zručnosti a schopnosti dielom presvedčiť nie exaltovanych lajkovačov facebooku o kvalite nikdy nezrealizovaných konceptov, ale náročných investorov v reálnom trhovom prostredí. Výsledky práce pána Mikloška sú funkčné realizácie v konkrétnych podmienkach a špecifickej customizácii podľa klientovej dispozície. Sú preto jedinečné. Ak pán Mikloška hľadá vo svojej tvorbe nové podnety alebo inšpirácie, experimentuje s materiálom i technológiou, patrí medzi tých dizajnérov, ktorí každú takúto aktivitu skôr, či neskôr zúročia v praktickej tvorbe. Pán Mikloška si postupne buduje technologickú bázu pre autorskú realizáciu svojich diel tak, aby zaručil ich autorskú autentickosť cestou vlastnej práce nie kooperácií. "


V Bratislave 23. 3. 2019

doc. Ing. Branislav Jelenčík, ArtD., Dip. Mgmt.

  • 1. podpredseda Slovenskej výtvarnej únie,
  • predseda stavovskej organizácie slovenských dizajnérov ZPDS
  • podpredseda asociácie FORMA, občianskych združení výtvarníkov úžitkového umenia
  • člen rady Slovenského centra dizajnu
  • člen výtvarnej komisie ÚĽUV
  • univerzitný pedagóg, zástupca vedúceho Ústavu dizajnu FA STU v Bratislave
Branislav Jelenčík

 

 

 

"Opäť krásne dielo Ďakujeme"

 

rodina Krivačková, Hruščín, 21.10.2020

 

 

 

" Úžasne vykonaná práca od myšlienky cez výrobu až po samotne osadenie ... Ďakujeme veľmi pekne sme maximálne spokojní s výsledkom práce. Pán Mikloska je skvelý človek / umelec so zmyslom pre detail . .. Jednoducho ,, Umelecké dielo,, "

rodina Krivačková, Hruščín, 18.6.2020

"Ďakujem pánovi Marošovi Mikloškovi za to,že úplne zrealizoval moju predstavu o zábradlí. Vo svojej práci je skutočným majstrom. Z jeho diela sa veĺmi teším,obdivuje ho každá návšteva a to ma teší ešte viac. Odporúčam každému, kto chce do domu niečo nevšedné. Som rada, že som spoznala nielen majstra odborníka, ale aj príjemného človeka. Prajem veĺa práce a supeéér nápady."

 

Monika Tkáčova, Čižatice - 8.11. 2018

 

 

 

"Veľmi pekne ďakujeme pánovi Mikloškovi za krááásne originálne dielo, za jeho profesionalitu a prístup. Každý deň obdivujeme túto nádhernú novú súčasť nášho domova. Sme veeeeeľmi spokojní. Ešte raz srdečná vďaka, pán Mikloška."

manželia Benkovičovci, Nové Zámky - 30.6. 2018

 

 

 

"Krása spojená s funkčnosťou. Sme veľmi spokojný!"

a

Monika Rindošová, Košice - 13.5. 2018

"Veľká vďaka za jedinečné dielo, za profesionálny prístup a aj flexibilitu pri požiadavkách na zmenu. Maximálna spokojnosť, zatiaľ každý kto nás navštívil nám obdivoval aké krásne a jedinečné zábradlie máme na dome. Ešte raz srdečná vďaka, pán Mikloška."

 

 

S pozdravom Nagyovci, Veľký Biel - 19.06.2018

 

"Dobrý deň pán Mikloška. Tak som to skoro všetko zmontoval. Máličko som musel zrezať niekde z rúrok. Inak som prekvapený ako sa to podarilo. Sadlo to parádne. Nestihol som namontovať madlá, no tie si myslím už musia sadnúť. Ak bude nejaký čas medzi sviatkami, tak pomerám schody a ak by ste sa na to dali, mohli by sme to skúsiť.
Pre tentokrát vám moc ďakujem a prajem šťastné a veselé prežitie sviatkov."

F

Pavol  H. , Púchov - 16.12. 2017

 

 

 

"Ide o jedinečný, ručne vyrobený praktický  doplnok modernej domácnosti a zároveň umelecké zušľachtenie nerezu evokujúce návrat k prírode.  Jednoducho - skvelá práca!”

Štefan M., Bratislava - 10.4. 2017

 

 

 

 

"A my samozrejme veľmi pekne ďakujeme za tento skvost, ktorý každý vychvaľuje... s
pracou sme maximálne spokojný po všetkých stránkach. Uricite každému vrelo odporúčame a
tešíme sa na ďalšiu spoluprácu."

Janka a Marian M., Vyšné Ružbachy - 2.6. 2016

 

 

" Ďakujeme Maroš, kabáty už konečne nevešiame v kuchyni na stoličku.  Stromček aj konárik nám doplnili interiér nielen praktickým využitím, ale hlavne ho rozžiarili umeleckým prvkom s nádychom prírody. D&R "

 

Roland a Dominika D., Malá Ida – 24.5. 2015

 

 

" ... áno veľmi pekné, a som veľmi rád, že je to v mojom RD, ďakujem Marošovi za skvele odvedenú profesionálnu prácu, a môžem len odporučiť, jeho šikovné ruky pre vás urobia zábradlie aké si vyberiete. "

 

Marek a Dominika Č., Malá Ida – 21.4. 2015

"Ľudkovia, neuveríte koment píšem prvý krát, ale musím, za dvadsať rokov budovania, prerábania a zveľaďovania nášho domčeka som sa už stretla s hocičím a hocikým, ale toto sa len tak nevidí. Prístup, spolupráca, dodržiavanie termínov a dohôd a k tomu skvelé nápady skĺbené v jednej osobe a zrazu som sa presunula do inej dimenzie, wau vianoce tohto roku prišli skôr. Veeeeeeeľké ďakujem za splnenie a realizáciu mojích snov a predstáv , ešte veľa takýchto úžasných projektov, nech je nás na svete o trochu viac(myslím uveličených zákazníkov, ktorí našli čo hľadali). Pre neveriacich Tomášov:-) toto nie je platená reklama, je to len snaha, aspoň trochu preniesť svoje pocity do tohto virtuálneho sveta, podeliť sa o radosť a novonadobudnutú skúsenosť, že dobrí ľudia ešte žijú."

 

Beáta Grichová, Prešov - 18.12. 2014

 

 

" Keď sme Ti dali vyrobiť luster, povedali sme, nech necháš pôsobiť fantáziu. A nekecali sme do toho ako má vyzerať. A to že máš fantáziu riadnu, si opäť dokázal . Ďakujeme! "

 

Ondrej a Anka Kuľbagovci, Nižná Myšľa - 28.10.2014

 

 

" Maroš veľká VĎAKA. Strom je perfektný. Najprv si nás získal svojou originalitou a myšlienkou a teraz sa každým dňom tešíme z jeho funkčnosti. Ešte keby rodil... ☺. Toto „zábradlie“ sa vynikajúco chytá, deti po ňom lezú jak opice, alebo nahodia deky a majú hrad. max. spokojnosť. "

 

Matúš a Lucia Čontošfalskí, Košice – 7.5.2013

 

 

 

" Pán Mikloška, ešte raz ďakujem za krásne dizajnové zábradlie ktoré ste nám urobil. "

 

Beáta Vargová, Košice Krásna - 5.12. 2012